Gyerekek hét Gornji Tavankutban

Prvi dan Dečije nedelje u područnom objektu u Gornjem Tavankutu, kao i uvek, obeležen je izradom „Table prijateLjstva". Deca su napravila i ukrasila koverte u koje će, svakog dana ove nedeLje, stavLjati poruke prijateLjstva, slatkiš ili neku drugu sitnicu, kao znak pažnje i to prvo svom tajnom prijateLju, a zatim i ostalim drugarima - kojima žele.
Druga aktivnost bila je, deci omiLjena, prodajna izložba igračaka. Učenici su mogli da razmenjuju ili kupuju igračke po unapred dogovorenim pravilima na nivou objekta i po simboličnim cenama. Da je svako pronašao sebi nešto dragoceno govore njihovi široki osmesi po povratku kući.
Sve aktivnosti, trećeg dana Dečije nedelje, bile su uokvirene Pravom na igru.
Nakon dvadesetominutne radionice tumačenja desetak dečijih prava, ostatak aktivnosti se odvijao na školskom dvorištu.
Učenici su se takmičili u dve discipline: skakanju u džakovima i nošenju kokošijeg jajeta u kašici.
PohvaLjujemo sve učenike, a najboLji su bili:
- Skakanje u džakovima:
1. mesto - Aleks Dimitrijević (4.c),
2. mesto - Andrej Pejić (2.c),
3. mesto - Marko Davčik (1.c) i
4. mesto - Nikolina Saulić (3.c).
- Kašika i jaje:
1. mesto - Mate Bercan (4.c),
2. mesto - Vedrana Saulić (1.c) i
3. mesto - Anamarija Vujković Lamić i Nikolina Saulić (3.c).
Učenici Gornjeg Tavankuta su današnji sunčan dan (četvrtak) proveli u Zoološkom vrtu Palić.
Poslednja aktivnost Dečije nedelje u područnoj školi u Gornjem Tavankutu bile su „Igre bez granica".
Deca su podeLjena u tri mešovita tima: zeleni, plavi i crveni. Timovi su se takmičili u četiri štafetne igre: u provlačenju kroz obruč u trku, u brzom trčanju, u prenošenju obruča u paru bez ruku i u prenošenju obruča u krugu bez puštanja ruku. Lásd a képgalériát.

Vélemény, hozzászólás?