Színházak világnapja

Poruka za Svetski dan pozorišta

Na času dramske sekcije pročitali smo poruku za Svetski dan pozorišta 2024. godine, koju je napisao norveški dramski pisac Jun Fose, prošlogodišnji dobitnik Nobelove nagrade za književnost. Učenici su razgovarali o temama koje je Fose svojom porukom otvorio ističući ulogu i važnost umetnosti u životu pojedinca i zajednice. Podelili smo jedni s drugima razloge zbog kojih volimo da glumimo i razmišljali smo o tome kako umetnost čini da prevaziđemo vlastite granice i postanemo bolji. Poslednje rečenice poruke odzvanjaće u nama još dugo, a one glase ovako: Rat i umetnost su suprotnosti, baš kao što su rat i mir suprotnosti - jednostavno je. Umetnost je mir.

Učenici u Narodnom pozorištu Subotica

Nizom različitih aktivnosti ove godine obeležavamo Svetski dan pozorišta. Učenici i zaposleni naše škole bili su na predstavi Ne očajavajte nikad - Branislava Nušića u Narodnom pozorištu u Subotici. Pogledali smo komediju intrige barda srpske književnosti Branislava Nušića, nasmejali smo se veštoj igri glumaca i duhovitoj režiji. Razvijamo i negujemo naviku posećivanja kulturnih i umetničkih sadržaja kojom proširujemo znanja i obogaćujemo unutrašnji svet.

Vélemény, hozzászólás?