Kviz o poznavanju dečijih prava

Prvog dana Dečije nedelje, koja se ove godine obeležava pod sloganom Dete je dete, da ga volite i razumet”, učenici viših razreda su učestvovali u kvizu o poznavanju dečijih prava.
Učenici su bili podeljeni u 4 ekipe. U svakoj ekipi se nalazio po jedan član iz petog, šestog, sedmog i osmog razreda. Kviz se sastojao iz niza pitanja, čiji je zadatak bio otkriti koliko učenici poznaju Konvenciju o pravima deteta. Svi učenici su pokazali dobro znanje, a prvo mesto je osvojila ekipa u sastavu: Vedran Tikvicki (5.a), Antonija Vujić (6.b), Matea Balaž (7.a) i Vedrana Nimčević (8.b). Koordinatori aktivnosti su bili nastavnici: Anđela Mujanović, Milena Predojević, Anita Kopilović i Miroslav Rauš.
Zahvaljujemo svim učenicima na učešću i verujemo da su proširili svoja znanja o dečijim pravima, a da pritom nisu zaboravili na obaveze. Pogledajte galeriju slika.

Tekst: Miroslav Rauš