Molitva krunice

Međunarodna papinska fondacija Aid to the Church in Need (Pomoć Crkvi u nevolji) sprovodi svoju godišnju inicijativu pod nazivom Milijun djece u molitvi krunice, ove godine sa posebnim naglaskom na anđele čuvare. Papinska fondacija je pozvala sve župe, škole i porodica da učestvuju u pomenutom godišnjem molitvenom događaju. Inicijativa je nadahnuta rečima sv. Padre Pija: Kada milijun djece bude molilo krunicu, tada će se svijet promijeniti. Naša škola je prihvatila ovu inicijativu i nas stotinjak je molilo krunicu na časovima katoličkog vjeronauka. Deca su se, na kolenima u crkvi, molila za mir u svetu. Iz učionice se čula snažna i glasna molitva za mir i prestanak rata u svim zemljama sveta. Čvrsto smo držali svojim rukama najjače i najmoćnije oružje protiv zla - KRUNICU! Gospin je mesec i na praznik sv. Luke - 18. oktobra, koji u svom jevanđelju najviše piše o Isusovom detinjstvu, deca su molila krunicu za mir i ujedinjenje sveta u - preko 140 zemalja.
Naša škola je bila dio svetskog molitvenog lanca - gdje milion dece moli krunicu. Pogledajte galeriju slika.