Svetski dan jabuke

Učenici od 1. do 4. razreda iz Donjeg Tavankuta su obeležili Svetski dan jabuke. Tematski su uredili pano na glavnom ulazu škole, zatim su čitali i analizirali tekst „Jabuka“ - Dragana Lukića, opisnim pridevima su dočarali jabuku, podsetili su se običaja i izreka u kojima se spominju jabuke, pripremili su i pročitali recepte za sok i pitu od jabuka, zatim su svi zajedno otpevali pesmu „Jabučice crvena”. Na kraju su se zasladili jabukama i sokom od jabuka. Učenici koji su bili u zoo-vrtu poneli su jabuke za sebe i za mrkog medu. Na današnjim aktivnostima, učenici su, učeći jedni od drugih, upoznali višestruki značaj jabuke u ishrani, kao i u književnim delima - te su likovnim radovima dočarali jabuku kroz oblikovanje i vajanje plastelinom. Pogledajte galeriju slika.

Tekst: Mirjana Savanov