На излету 5. и 6. разреда

У петак, 21. октобра, ученици 5. и 6. разреда, у пратњи својих одељенских старешина, су били на једнодневном излету.
Добро распложени, у раним јутарњим сатима, запутили су се до прве дестинације - Бечеја. У Бечеју су обишли Трг Погача, православну и католичку цркву, а затим се прошетали уз реку Тису. Из Бечеја пошли су пут Кикинде, где их је сачекала кустоскиња Народног музеја. Након погледаног филма о мамутици Кики, нађеној на територији Кикинде, ученици су могли погледати њене остатке, као и држати мамутов зуб. Затим су обишли целу поставку Народног музеја, коју им је кустоскиња стручно и занимљиво презентовала. Уследило је кратко слободно време, а затим посета млину Сувача - једином сачуваном млину у Србији, кога су покретали коњи.
Из Кикинде запутили су се у Бело Блато на Салаш Лујза, где их је сачекао господин Миле. Он је испричао занимљиве приче о свакој животињи која живи на салашу, а затим повео ученике у шетњу, како би уочили разлике између мочваре и баре. Пуни утисака и помало уморни ученици су посетили још и родну кућу Михајла Пупина и музеј посвећен овом научнику у Идвору. Најважније што су научили у Идвору је да данас не бисмо могли телефонирати широм света да није било открића Михајла Пупина.
У повртаку се из аутобуса орила музика и раздрагани дечји гласови, који су били знак доброг провода. Погледајте галерију слика.

Текст: Биљана Војнић Хајдук