Obeležili smo Međunarodni dan obrazovanja

Generalna skupština Ujedinjenih nacija je, 2019. godine, 24. januar proglasila Međunarodnim danom obrazovanja. Skupština je akcenat stavila na činjenicu da je obrazovanje pravo svakog čoveka i da treba da bude dostupno svoj deci, pa i onima koji dolaze iz siromašnih područja i marginalizovanih socijalnih grupa. Vođeni ovim činjenicama, članovi Učeničkog parlamenta, pripremili su pano posvećen Međunarodnom danu obrazovanja na ulazu u školu. Posebnu pažnju su posvetili obrazovanju - nekad i sad. Najzanimljiviji deo je pristup rešavanju različitih nepoželjnih situacija, gde su učenici istraživali na koji način su nastavnici i roditelji reagovali nekada, a kako se problemi rešavaju danas. Osim toga pano je dopunjen citatima poznatih velikana o značaju obrazovanja.
„Obrazovanje - to je ono što ostane nakon što zaboravite sve ono što ste naučili u školi“ - Albert Ajnštajn.

Tekst: Biljana Vojnić Hajduk