Obilježili smo Međunarodni dan obrazovanja

Generalna skupština Ujedinjenih nacija je, 2019. godine, 24. siječnja proglasila Međunarodnim danom obrazovanja. Skupština je naglasak stavila na činjenicu da je obrazovanje pravo svakog čovjeka i da treba biti dostupno svakom djetetu, pa i onima koji dolaze iz siromašnih područja i marginaliziranih socijalnih skupina.
Vođeni ovim činjenicama, članovi Učeničkog parlamenta pripremili su pano posvećen Međunarodnom danu obrazovanja na ulazu u školu. Posebnu pažnju posvetili su obrazovanju – nekad i sad. Najzanimljiviji dio je pristup rješavanju različitih nepoželjnih situacija, gdje su učenici istraživali na koji su način nastavnici i roditelji reagirali nekada, a kako se problemi rješavaju danas. Osim toga, pano je dopunjen citatima poznatih velikana o značaju obrazovanja.
„Obrazovanje - to je ono što ostane nakon što zaboravite sve ono što ste naučili u školi“- Albert Einstein.

Prijevod: Ivan Mikulić