Светски Дан хлеба

Данас (петак - 15. октобар) смо у Горњем Таванкуту, разноврсним активностима, обележили Светски Дан хлеба, који се обележава сваке године 16. октобра.
У корелацији са Српским језиком и обрађеним текстом Драгана Лукића: Јоца вози тролејбус, ученици 1.ц разреда су, исто као и Јоца, на првом часу јели палачинке. Никола Скендеровић и Теодора Пејић су објаснили поступак справљања палачинки, који су урадили као домаћи задатак по избору.
Сви ученици су добили симболичан поклон од школе - хлепчић са пословицом. Поразговарали смо о значењу истих, као и о томе да хлеб, од пшеничног или кукурузног брашна, није основна намирница у свим културама и да се у Кини, на пример, уместо хлеба једе пиринач. Ученици су у руци држали кинеске штапиће, погледали смо кратак видео о кинеским градовима и видео материјал Кинески у три минута, где смо чули како се поздравља на кинеском језику и видели кинеско писмо.
Правили смо и пецива од папира. Погледајте галерију слика

Текст: Татјана Нимчевић