Ученички парламент у Дечијој недељи

Приликом састанка Ученичког парламента, уочи обележавања Дечије недеље, донета је одлука да ће се сакупљати слаткиши за децу у вртићу. Акција је већ позната од раније у школи под називом „Слаткиш за осмех“. Претходних дана ученици виших одељења доносили су бомбоне, чоколадице и кексе, а 7. октобра, чланови Парламента посетили су вртић „Петар Пан“, у Доњем Таванкуту, и даровали мале другаре. За добијене слаткише добили су најслађу награду - осмех. Осим акције скупљања слаткиша спроводила се и акција „Деца деци“, када су ученици виших одељења сакупљали школски прибор за децу у продуженом боравку. Ученички парламент је посетио и децу у „боравку", истог дана, и даровао им свеске, оловке, фломастере, бојице... Учитељица Ибоља Вукобратовић и њени ђаци нису могли сакрити радост током ове изненадне посете. Надамо се да ће им прибор учинити дане у боравку још забавнијим и креативнијим.

Текст: Биљана Војнић Хајдук