Učenički parlament u Dečijoj nedelji

Prilikom sastanka Učeničkog parlamenta, uoči obeležavanja Dečije nedelje, doneta je odluka da će se sakupljati slatkiši za decu u vrtiću. Akcija je već poznata od ranije u školi pod nazivom „Slatkiš za osmeh“. Prethodnih dana učenici viših odeljenja donosili su bombone, čokoladice i kekse, a 7. oktobra, članovi Parlamenta posetili su vrtić „Petar Pan“, u Donjem Tavankutu, i darovali male drugare. Za dobijene slatkiše dobili su najslađu nagradu - osmeh. Osim akcije skupljanja slatkiša sprovodila se i akcija „Deca deci“, kada su učenici viših odeljenja sakupljali školski pribor za decu u produženom boravku. Učenički parlament je posetio i decu u „boravku", istog dana, i darovao im sveske, olovke, flomastere, bojice... Učiteljica Ibolja Vukobratović i njeni đaci nisu mogli sakriti radost tokom ove iznenadne posete. Nadamo se da će im pribor učiniti dane u boravku još zabavnijim i kreativnijim.

Tekst: Biljana Vojnić Hajduk