Škola za 21. vek

Treća faza takmičenja u programiranju, u okviru programa Škole za 21. vek, održana je u petak 29. novembra u Start-it centru u Zrenjaninu. Na takmičenju je svoje projekte prikazalo i branilo 20 škola. Našu školu su predstavljali učenici 7.c odeljenja: Ognjen Berberović i Stefan Saulić sa projektom Klon gupčeve lipe - meteorološka i fenološka merenja. Njihov mentor je Branko Stantić, nastavnik Tehnike i tehnologije.
Otvaranju takmčenja prisustvovali su: njena ekslencija Sian MacLeod, ambasadorka Velike Britanije u Republici Srbiji, Milan Pašić, pomoćnik ministra za predškolsko i osnovno obrazovanje i vaspitanje, Clare Sears, direktorica za Srbiju i Zapadni Balkan pri Britanskom Savetu i Olivera Todorović, pomoćnik direktora Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja.
Nakon otvaranja učenici su pred tročlanim stručnim žirijem imali pet minuta za prezentaciju i demostriracju svog projekata i pet minuta da odgovore na pitanja članova žirija.
Posle zasedanja, žiri je proglasio pobednike. Naša škola je osvojila prvo mesto, i zajedno sa drugoplasiranom školom, će imati priliku učestvovanja i predstavljanja svog projekta na engleskom jeziku na Regionalnom takmičenju u programiranju koje će se održati u Tirani u Republici Albaniji, aprila 2020. godine. Tim koji pobedi na Regionalnom takmičenju u programiranju će učestvovati na Bett Show-u, u Londonu u Velikoj Britaniji.
Za osvojeno prvo mesto učenici, mantor i škola dobili su diplome i nagrade. Najznačajnija nagrada je za školu, a to su dodaci - spravice koje se koriste zajedno sa micro:bit uređajima u vrednosti od 500 britanskih funti.

Tekst: Branko Stantić

Na Sajmu tehničke kulture u Osijeku

Na poziv sekretara Zajednice tehničke kulture, Osječko-baranjske županije Republike Hrvatske, profesora Ive Grgića i u saradnji s kompanijom Osječki sajam d.o.o. tim naše škole - učenice: Valentina Stanišići i Nikoleta Čupak, kao i i voditeljka Učeničke zadruge - Zora Sloboda, učestvovali su na 2. Sajmu tehničke kulture Osijek - Tehnicoolum, 29. i 30. novembra, na sajamskom prostoru Pampas u Osijeku.
Na smotri su se predstavili izložbom i prikazali rad školske Učeničke zadruge kroz kreativnu radionicu izrade čestitki od slame za učesnike.
Vidi galeriju slika