Dečija nedelja

Početak obeležavanja Dečije nedelje, Međunarodnog dana deteta i
Svetskog dana učitelja

U ponedeljak, 5. oktobra, svečano je otpočelo obeležavanje Dečije nedelje. Članovi Učeničkog parlamenta su samoinicijativno odredili da početak Dečije nedelje obeleži aktivnost „Zamene uloga“, koju svi đaci posebno vole. Svako od učenika imao je priliku da se u prvom danu Dečije nedelje oproba kao nastavnik, učitelj, sekretar, računovođa, psiholog, direktor, pravnik, majstor ili tetkica. Svi đaci su radosno izneli svoje uloge, savesno odgovarajući na postavljene zadatke i izazove. Đacima je bila najzanimljivija zamena uloga sa nastavnicima, gde su dobili priliku da predaju gradivo i propituju svoje drugare. Učenici su uživali i svi su pokazali izuzetan talenat u okviru aktivnosti.
Članovi Učeničkog parlamenta uredili su ulazni pano u školi i na taj način obeležili Svetski dan učitelja i Međunarodni dan deteta - 5. oktobar. U izradi plakata za ulazni pano učestvovali su i učenici iz područne škole iz Gornjeg Tavankuta, dok su đaci nižih razreda povodom Svetskog dana učitelja crtali svoje učiteljice. Na velikom odmoru parlamentarci su upoznali učenike viših razreda sa pravima deteta.
Trećeg dana Dečije nedelje organizovan je online kviz sa učenicima viših odeljenja na temu ,,Poznavanje dečjih prava i upoznavanje sa informacijama o virusu Covid -19“.
Učenici viših razreda su popunili online upitnik koji su im prosledile odeljenjske starešine.
U izradi online kviza učestvovale su nastavnice Ljiljana Jurčak, Danijela Radnić i Slađana Knežević. Nakon objedinjenih rezultata kviza formiran je spisak učesnika online upitnika. Na velikom odmoru, uz prisustvo psihologa škole Dragane Miranović i nastavnica Danijele Radnić i Slađane Knežević, kao i učesnika kviza, izvučen je srećan dobitnik - random aplikacijom. Nagradu za pobednika kviza, obezbedila je naša škola. Pobednica kviza je Dunja Juhas, učenica 5.a odeljenja.
Pohvaljujemo sve učenike na učešću i pokazanom znanju, a pobednici čestitamo na osvojenoj nagradi.

Članovi Učeničkog parlamenta naše škole su, petog dana Dečije nedelje, zajedno sa direktoricom škole Stanislavom Stantić Prćić i nastavnicom Danijelom Radnić, sada već tradicionalno, posetili svoje male drugare u vrtiću „Petar Pan“... Pročitaj više

Tekst: Danijela Radnić

Povodom Dečije nedelje i Međunarodnog dana deteta, učenici nižih razreda su crtali kredama po asfaltu, a tema je bila Podeljena sreća.
Drugog dana Dečije nedelje učenici nižih razreda u Donjem Tavankutu su imali fizičke aktivnosti kojima su razvijali svoje motorička znanja, sposobnosti, koordinaciju i brzinu.
Kretali su se po iscrtanim oblicima na betonu. Kako su oblici bili u vidu raznih linija to je bio izvrstan primer korelacije sa predmetom - Matematika.
Svaki učenik je više puta „prošao“ nacrtani poligon.
Zabavili su se, a i pokrenuli svoje telo.
Trećeg dana Dečije nedelje u našoj školi je organizovana izložba igračaka. Učenici su doneli po nekoliko svojih igračaka, zatim su prošetali po svim učionicama i razgledali donete igračke.
S obzirom na epidemiološku situaciju, učenici nisu mogli da razmenjuju igračke.
Četvrti dan je bio posvećen Omiljenoj knjizi. Svi učenici su doneli svoju omiljenu knjigu, a neki od njih su ispričali zašto im je baš ta knjiga omiljena.
Petog dana su učenici pravili slike od jesenjeg lišća. Tema njihovih radova je, uglavnom, bila - motivi iz životinjskog sveta.
Ideje za neke životinje su našli i u svojoj mašti.

Tekst: Ljubica Francišković

Pogledajte galeriju slika