Svetski dan jabuke

Obeležen je, 20. oktobar, Svetski dan jabuke.
Tim povodom su učenici naše škole ukrasili školski pano dečijim radovima sa motivima jabuke, kao i poučnim izrekama o ovoj kraljici voća.
U izradi likovnih radova posebno su se istakli učenici 3.a odeljenja - učiteljice Mirjane Savanov, učenici 2.b odeljenja - učiteljice Zorice Lučić i učenici 4.a odeljenja - učitelja Antuna Lučića.
Odeljenje 7.a i 7.b su, takođe, dali svoj doprinos u izradi panoa napisavši poučne izreke o jabukama.
Članovi Učeničkog parlamenta su preuzeli edukativnu stranu obeležavanja ovog značajnog datuma, tako što su svojim vršnjacima prikazali prezentaciju o sortama jabuke i važnosti ovog voća u ishrani i zdravlju ljudi.
Učenici koji borave u produženom boravku su posetili, zajedno sa svojom učiteljicom Jelenom Albijanić, voćnjak porodice Mamužić, gde su imali prilike da više saznaju o uzgajanju, sortama i proizvodima od jabuka. Pogledajte galeriju slika

Tekst: Milena Predojević