Dan primirja u Prvom svetskom ratu

U našoj školi je obeležen Dan primirja u Prvom svetskom ratu.
Učenici su, tim povodom, ukrasili školski pano svojim radovima i fotografijama iz perioda Prvog svetskog rata. U izradi panoa istakli su se učenici osmih razreda. Na časovima istorije nastavnici istorije: Stipić Miroslav i Stevan Kovačević, su podsetili učenike na zbivanja u svetu, ali i kod nas, na kraju Velikog rata. Osim toga đaci su mogli i pogledati kratki dokumentarni film koji govoru o poslednjim danima rata.
Fotografije u prilogu govore više od samih reči.

Tekst: Miroslav Stipić

Dan hrvatskih knjižnica

2010. godine Društvo hrvatskih književnika proglasilo je 11. novembar Danom hrvatskih biblioteka s ciljem bolje vidljivosti i prepoznatljivosti biblioteka i bibliotečkih aktivnosti u javnosti, upoznavanja s mnogostrukom i važnom misijom i ulogom biblioteka u informisanju, obrazovanju i kulturi pojedinca i zajednice u celini, kao i razgradnje stereotipnih predstava o bibliotekama i bibliotekarima.
Povodom ovog dana naši učenici su - sa nastavnicama: Josipom Kojić, Iboljom Vitasović i Morenom Rendulić, uredili pano na ulazu u školu, i pored njega postavili Knjigomat u kome možete pronaći savremene naslove knjiga za decu.
Učenici 7.a razreda snimili su kratku predstavu Školska knjižnica, jer je upravo to tema koju su obrađivali na časovima Hrvatskog jezika i književnosti u okviru predmetnog područja medijska kultura.
Šta su naučili i kako oni vide biblioteke - Pogledajte video u nastavku.

Svetski dan nauke u našoj školi

U utorak, 10. novembra, obeležen je Svetski dan nauke.
Svetski dan nauke je datum koji je predložen na Svetskoj naučnoj konferenciji u Budimpešti 1999. godine, sa ciljem da se skrene pažnja na potrebu za novom vezom između nauke i društva, kao i značaj nauke u svakodnevnom životu.
Povodom toga učenici naše škole sa nastavnicom matematike - Ivanom Vuković, i nastavnicom fizike - Danijelom Radnić, uradili su eksperimente, a neki od njih su bili: „Lava lampa“, „Mešanje svetlosti“, „Balon duh“, „Merenje sile pomoću dinamometra“, „Merenje zapremine pomoću menzure“, „Merenje mase tela pomoću vage“. Izvođenjem ovih eksperimenata učenici su pokazali da je nauka prisutna u životu svakog od nas i onda kada toga nismo svesni. Pogledajte galeriju slika.

Prevod: Morena Rendulić