Coronavirus

Preporuke školama radi sprečavanja širenja infekcije korona virusom

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja uputilo je posebne preporuke direktorima osnovnih i srednjih škola zbog novonastale situacije u vezi sa korona virusom (Coronavirus, COVID-19):

- Potrebno je redovno održavanje školskog prostora, provetravanje učionica, čišćenje dvorišta i učionica i redovno pražnjenje korpi za otpatke, koristeći rukavice.
- Neophodno je pranje i dezinfikovanje podova, zidova, vrata i površina klupa, redovno snabdevanje tečnim sapunom toaleta, učionica i trpezarija.
- Učenike treba podsticati na pranje ruku, a učenicima i odraslima treba preporučiti da ne dodiruju oči, usta i nos neopranim rukama.
- Savetuje se da se ne razmenjuje hrana i ne koriste iste flašice za vodu, a da se upotrebljene papirne maramice i ubrusi redovno odlažu u korpe za otpatke.

» Više...

- Sugeriše se planiranje časova odeljenskog starešine u svim razredima posvećenih održavanju lične higijene i neposrednog okruženja, ali i komunikaciji koja nije podložna panici i širenju neproverenih informacija.
- Preporučuje se roditeljima i učenicima da se odlože proslave i druženja.
- Preporučuje se i planiranje aktivnosti učenickog parlamenta koje će podsticati učenike na redovno održavanje lične higijene i održavanje školskog prostora.
- U okviru nastavnih i vannastavnih aktivnosti planiranje, u skladu sa predmetnom oblašću, vaspitno-zdravstvene teme, odnosno, upoznavanje sa putevima virusnih infekcija i informisanja.

» ...Manje

Pročitajte kompletan tekst preporuke.

Podatke o korona virusu u Srbiji možete pratiti ovde.
Podatke o korona virusu u svetu možete pratiti ovde ili ovde.