Radrennen durch Donji Tavankut

U subotu, 10. listopada, održana je utrka biciklista u kojoj je sudjelovalo mnoštvo sportista iz cijele države. Utrka je održana na razini države i pokrajine. Utrku su otvorili najmlađi učenici naše škole, vozeći jedan krug cijele dionice, a nagrade su osvojili: Ivona Vuković, Viktor Čovčić i Danijel Čović. U utrci viših razreda prvu nagradu osvojio je Dorijan Orčić. Toplo i sunčano vrijeme pogodovalo je sportistima koji su u slobodnom vremenu mogli pogledati znamenitosti Tavankuta. Organizator utrke bio je Biciklistički klub „Spartak" iz Subotice. Najzaslužnija osoba za održavanje ove utrke je Dejan Perčić. Nagrade pobjednicima uručio je predsjednik BK „Spartak" Arsen Perčić. Ugodno vrijeme omogućilo je razvijanje većih brzina u vožnji, što je uzrokovalo i većem broju padova biciklista u opasnim zavojima. Organizaciju ove utrke pomogli su: OŠ „Matija Gubec" i Župa u Tavankutu, čije su prostorije i prostrano dvorište bile na raspolaganju natjecateljima za parking i zagrijavanje. Cijela utrka se odvijala po predviđenom redosljedu, a za osvježenje natjecatelja i gostiju pobrinuo se mjesni voćar Goran Vizin, koji je poklonio veću količinu jabuka koja je bila dovoljna - ne samo za cjelodnevno druženje, nego i za ponijeti za Sombor gdje je narednog dana održano natjecanje. Sie sehen sich die Bildergalerie an.