Biciklistička trka kroz Donji Tavankut

U subotu, 10. oktobra, je održana trka biciklista u kojoj je učestvovao veliki broj sportista iz čitave Srbije. Trka je održana na nivou državnog i pokrajinskog takmičenja. Otvorili su je najmlađi učenici naše škole, vozeći jedan krug cele dionice, a nagrade su osvojili: Ivona Vuković, Viktor Čovčić i Danijel Čović. U trci viših razreda prvu nagradu osvojio je Dorijan Orčić. Toplo i sunčano vreme pogodovalo je sportistima koji su u slobodnom vremenu mogli pogledati znamenitosti Tavankuta. Organizator trke bio je Biciklistički klub „Spartak" iz Subotice, a najzaslužnija osoba za njeno održavanje je Dejan Perčić. Nagrade pobednicima uručio je predsednik BK „Spartak" Arsen Perčić. Ugodno vreme omogućilo je razvijanje većih brzina u vožnji, što je prouzrokovalo i veći broj padova biciklista u opasnim krivinama. Organizaciju ove trke pomogli su: tavankutska OŠ „Matija Gubec" i Župa „Srce Isusovo“ - čije su prostorije i veliko dvorište bili na raspolaganju učesnicima za parking i zagrevanje. Čitava trka se odvijala po predviđenom redosledu, a za osvježenje učesnika i gostiju pobrinuo se voćar Goran Vizin, koji je poklonio veću količinu jabuka, a koja je bila dovoljna - ne samo za celodnevno druženje, nego i za poneti u Sombor, u kome je narednog dana održano sledeće biciklističko takmičenje. Pogledajte galeriju slika.