Dodjeljivanje diploma i medalja u povodu izložbe učeničkih inovacija „iNova-mladi”

U Žutoj većnici Gradske kuće u Subotici, u petak 3. septembra, uručene su diplome i medalje učenicima osnovnih i srednjih škola iz Subotice, koji su 2020. i 2021. godine, učestvovali na izložbi inovacija učenika zagrebačkih osnovnih, srednjih škola i studenata sa međunarodnim delovanjem iNova-mladi u Zagrebu. Osim naše škole, na izložbi su učestvovali i učenici osnovnih škola: „Matko Vuković“ i „Kizur Ištvan“, kao i učenici Tehničke škole „Ivan Sarić“.
Na iNova-mladi 2020 našu školu su predstavljala tri rada i sledeći učenici: „Forest:bit“, rad učenice 7.b odeljenja Ane Davčik (srebrna medalja), „Co:bit-19“, rad učenika 7.a razreda Luke Vukovića, (zlatna medalja) i „Klon gupčeve lipe - fenološka i meteorološka merenja“, rad kojeg su zajednički prezentovali učenici 8.c odeljenja: Ognjen Berberović i Stefan Saulić (srebrna medalja).
iNova-mladi 2021 održana je u maju mesecu ove godine, gde je naša škola je predstavljena s četiri rada: „Vežbaj i pomozi Deda mrazu“, rad učenice 7.b odeljenja Ane Davčik (srebrna medalja), „Muzička rukavica“, rad učenice 7.b odeljenja Nađe Kopilović (zlatna medalja), „Micro:bit - hodajući robot“, rad učenika 7.b odeljenja Andreasa Damjanoskog (zlatna medalja) i „Pametna lampa“, rad učenika 7.a odeljenja Fabijana Dulića (srebrna medalja).
Zbog epidemioloških mera obe izložbe održane su online, ali su - i pored toga, dale mogućnost uvida u način i pristup rada i novostima na polju inovacija vršnjaka iz drugih osnovnih škola u oblasti tehničke kulture.