Welttag der sauberen Hände

Prvi put je u svetu, ali i kod nas, Svetski dan čistih ruku obeležen 15. oktobra 2008. godine. Glavni cilj ovog dana je razvoj kulture pravilnog pranja ruku - kako odraslih, tako i dece.
Svake godine 3,5 miliona dece ne doživi svoj prvi rođendan zbog proliva i upale pluća, a sve zbog neodržavanja higijene ruku - sapunom.
Pranje ruku je jednostavna, ali spasonosna, mera i treba je pretvoriti u svakodnevno automatsko i praktično ponašanje svake osobe. Zbog toga su učenici 7.b razreda, zajedno sa nastavnikom hemije Slavkom Benčikom, istražili kako se pravi domaći sapun, a koji su koristili još i naše bake. Na tu temu su i osmislili i uredili pano kako bi i ostali učenici naše škole se upoznali sa tehnikom pravljenja domaćeg sapuna. Ujedno su s nastavnicom biologije, Ljiljanom Jurčak, obnovili i utvrdili znanja o pravilnom i temeljnom pranju ruku sa sapunom i toplom vodom.

Уређење паноа

« von 4 »