NURDOR olovke

Svi smo svedoci jedne teške godine, koja je za nama, a koja je svima nametnula mnogo izazova. Ono na šta nas je prethodna godina veoma dobro podsetila je da su nam solidarnost i empatija neophodni.
Učenici naše škole su zajedno sa Nacionalnim udruženjem roditelja dece obolele od raka -NURDOR, obeležili Svetski dan dece obolele od raka, 15. februar. Svojom donacijom od 100 dinara postali su ponosni vlasnici čudesne olovke i ponosni mladi filantropi. Učenici su dobili olovke sa bookmarker-om: „Zasadi život, budi heroj!“.
Olovkom se može pisati i ona u sebi sadrži seme (nane, bosiljka ili lavande). Spakovana je u kartonski omotač - bookmarker, na kome je uputstvo za sadnju semena.
Poruke, koje su tom prilikom poslate su: „Piši što više",„Čitaj što više", „Kad god možeš posadi biljku" i „Uvek pomozi drugome".

Tekst: Dragana Miranović