120. годишњица рођења учитеља Ивана Прћића Господара

Наша школа је поставила изложбу поводом 120. годишњице рођења таванкутског учитеља Ивана Прћића Господара, у просторијама Галерије Прве колоније наиве у техници сламе.
Програм отварања изложбе почео је у 18 часова добродошлицом, домаћина изложбе, Ивице Дулића и читањем песме Таванкуте село мило, ученице 5. разреда Луције Скендеровић. Потом се, наставница, Морена Рендулић својим говором осврнула на живот и дело учитеља Ивана Прћића Господара, утемељивача и самог ХКПД-а ,,Матија Губец“ из Таванкута.
Поставка изложбе садржи лутке уређене по узору на лик учитеља и ђака са старих слика, школску скамију и плочу са рачунаљком, која ће до идућег петка бити у излогу Галерије. Изложене су и две збирке песама: „Зрнца бисерја” и „Зрнца бисерја и седефа иверја".
На обележавању годишњице су присуствовали: ученици, учитељи, директорка школе, као и библитечка подружница градске библиотеке и други мештани и знатижељници.
Увидом у значај лика и дела Ивана Прћића Господара се надамо да ће наведена годишњица постати и традиција. Погледајте галерију слика.