Učenički parlament nagradio najuzornije odeljenje

Prilikom prvog sastanka Učeničkog parlamenta članovi su dali ideju da se na kraju polugodišta nagradi odeljenje koje bude imalo najmanje disciplinskih upisa i najmanje izrečenih mera. Poslednje nedelje prvog polugodišta, u saradnji sa školskim psihologom, članovi Učenićkog parlamenta su analizirali dnevnike i došli do podatka da je najuzornije odeljenje - 8.b, koje je imalo samo dva upisa. Učenici i odeljenski starešina 8.b nagrađeni su, poslednjeg radnog dana prvog polugodišta, čokoladama. Učenički parlament je odlučio i da „kazni“ odeljenje sa najvećim brojem upisa, te su učenici 6.b dobili ljute bombone.
Akciju ćemo sprovoditi i tokom drugog polugodišta, te se nadamo da će slatka nagrada biti podstrek našim učenicima da budu što bolji.

Tekst: Biljana Vojnić Hajduk

Školsko takmičenje iz matematike

Učenici naše škole, koji pohađaju dodatnu nastavu matematike, prethodnih dana pokazali su svoje znanje na školskom takmičenju iz matematike.
Takmičenju se odazvalo 16 učenika: Anđela Iršević (3.b), Nađa Bedeković, Anja Gadžur, Teodora Evetović, Luka Mamužić i Staša Stanković (4.b), Hana Lebović i Andrej Davčik (5.b), Lucija Skenderović, Filip Stipić i Jana Rudinski (6.b), Miljana Antal, Lara Šegina i Nemanja Saulić (7.a), Lara Prćić (7.b) i Teolinda Glavaš (8.a). Učenike su pripremale učiteljice: Ljubica Francišković i Zorica Lučić i nastavnice: Ivana Vuković i Biljana Vojnić Hajduk. Najbolji među njima plasirali su se na opštinsko takmičenje.
Učenici koji će predstavljati školu na opštinskom takmičenju su:
- Nađa Bedeković - 4.b,
- Anja Gadžur - 4.b i
- Hana Lebović - 5.b.
Čestitamo im i želimo puno sreće u nastavku takmičenja!

Tekst: Biljana Vojnić Hajduk

U čast Balinta Vujkova – Dide

U četvrtak, 20. oktobra u 13:00 sati, učenici naše škole prisustvovali su jednočasovnoj svečanosti pod nazivom „Narodna književnost u školi u čast Balinta Vujkova - Dide“, koja se održala u dvorani Bunjevačkog kola u Subotici. Učenici su imali priliku da pogledaju zanimljive predstave učenika iz škola u Đurđinu i Subotici i poslušati zanimljive muzičke tačke. Osim predstava i muzičkog dela, tokom svečanosti učenici su se upoznali sa književnim stvaralaštvom Balinta Vujkova, a u jednom delu programa delile su se brojne nagrade koje su primili učenici koji su tačno odgovarali na postavljena pitanja. Na kraju programa predstavnici škola otišli su na pozornicu i preuzeli, u ime škola, zbirku „Basne i pripovijetke“ Balinta Vujkova. Pogledajte galeriju slika.