Učenički parlament nagradio najuzornije odjeljenje

Tijekom prvog sastanka Učeničkog parlamenta članovi su predložili ideju da se na kraju polugodišta nagradi odjeljenje koje bude imalo najmanje disciplinskih upisa i najmanje izrečenih mjera. U zadnjem tjednu prvog polugodišta, u suradnji sa školskim psihologom, članovi Učeničkog parlamenta analizirali su dnevnike i došli su do podatka da je najuzornije odjeljenje 8.b, koje je imalo samo dva upisa. Učenici i razrednik 8.b nagrađeni su zadnjeg radnog dana prvog polugodišta čokoladama. Učenički parlament odlučio je i ,,kazniti'' odjeljenje s najvećim brojem upisa te su učenici 6.b dobili ljute bombone.
Akciju ćemo provoditi i tijekom drugog polugodišta te se nadamo da će slatka nagrada biti poticaj našim učenicima da budu što bolji.

Lektura: Ivan Mikulić

Školsko natjecanje iz matematike

Učenici naše škole, koji pohađaju dodatnu nastavu matematike, prethodnih dana pokazali su svoje znanje na školskom takmičenju iz matematike.
Takmičenju se odazvalo 16 učenika: Anđela Iršević (3.b), Nađa Bedeković, Anja Gadžur, Teodora Evetović, Luka Mamužić i Staša Stanković (4.b), Hana Lebović i Andrej Davčik (5.b), Lucija Skenderović, Filip Stipić i Jana Rudinski (6.b), Miljana Antal, Lara Šegina i Nemanja Saulić (7.a), Lara Prćić (7.b) i Teolinda Glavaš (8.a). Učenike su pripremale učiteljice: Ljubica Francišković i Zorica Lučić i nastavnice: Ivana Vuković i Biljana Vojnić Hajduk. Najbolji među njima plasirali su se na opštinsko takmičenje.
Učenici koji će predstavljati školu na opštinskom takmičenju su:
Nađa Bedeković - 4.b,
Anja Gadžur - 4.b i
Hana Lebović - 5.b.
Čestitamo im i želimo puno sreće u nastavku takmičenja.

U čast Balinta Vujkova – Dide

U četvrtak 20. listopada u 13 h, učenici naše škole prisustvovali su jednosatnoj svečanosti pod nazivom „Narodna književnost u školi u čast Balinta Vujkova - Dide“, koja se održala u dvorani Bunjevačkog kola u Subotici. Učenici su imali priliku pogledati zanimljive predstave učenika drugih škola iz Đurđina i Subotice te poslušati zanimljive glazbene točke. Osim predstava i glazbenog dijela, tijekom svečanosti učenici su se upoznali s književnim stvaralaštvom Balinta Vujkova, a u jednom dijelu programa dijelile su se brojne nagrade koje su primili učenici koji su točno odgovorili na postavljena pitanja. Na kraju programa predstavnici škola otišli su na pozornicu i preuzeli, u ime škola, zbirku „Basne i pripovijetke“ Balinta Vujkova. Pogledajte galeriju slika.

Tekst: Ivan Mikulić