Дигитални ментори

У четвртак, 10. новембра, одржан је први састанак дигиталних ментора, у оквиру пројекта Унапређивање дигитализације у образовању. Пројекат је подржан од стране ЗУОВ-а и УНИЦЕФ-а. Овом приликом су нас посетили дигитални ментори: Ирис Стантић Миљачки и Никола Буљ. Нашу школу су представљали наставници: Биљана Војнић Хајдук и Бранко Стантић, а били су присутни и представници основних школа из Ђурђина и Бајмока. Тема првог састанка била је сагледавање тренутне ситуације у школама у вези са дигиталном опремљеношћу, као и дигиталне компетенције наставника. Акценат на састанку је стављен на унапређење дигиталне и хибридне наставе на личном нивоу и на нивоу школе. План ЗУОВ-а је да од идуће школске године укључи све наставнике у овај пројекат.

Текст: Биљана Војнић Хајдук