Повратак у будућност 2

Назив пројекта: Повратак у будућност 2

У оквиру пројекта „Повратак у будућност 2” посетили смо Основну школу „Подмурвице” у Ријеци, Република Хрватска..
На путу до Ријеке посетили смо у Основну школу „Стјепан Радић” у Божјаковини, гдје смо направили краћи предах од путовања. Домаћини школе су нам припремили радионицу „Пружимо руку пријатељства”.
Први дан дружења, с нашим домаћинима у Ријеци, протекао је у духу забаве, разоноде, дружења, сазнавања и упознавања. У школи, на радионици, израђивали смо знак „peace”, модни детаљ за карневал. У поподневним сатима нас је чекала права авантура - Ријечки карневал. Шаренило, плес, музика и позитивна енергија испунили су центар града којим је више хиљада деце шетало обучено у посебно израђене маске и костиме. Наша група је представљала „хипије”. Након карневала посетили смо Дечију кућу, центар културе и уметности за децу, а највећи утисак на нас је оставила просторија „Шума Стриборова”, чаробна зелена соба.
Другог дана боравка обишли смо кућу звончара, упознали се с појмом „звончара” и израђивали цветове који красе капе. Након тога присуствовали смо једном делу обиласка Мучићевих звончара. Успешно су терали зле духове и зиму, и дозивали пролеће.
Након тога чекала нас је нова авантура. Домаћини су се потрудили да упознамо лепоте и знаменитости Ријеке, у чему су и успели, јер смо сви упамтили да је број степеника до Трсата - 561. Полазна тачка је био хотел „Марина”, где смо били и смештени, а крајња на Трсату, одакле смо уживали у панорамском погледу на Ријеку.
Последњег дана боравка у Ријеци имали смо пријем код жупана Златка Комадине и сарадника. Након пријема смо кренули за Горњу Стубицу. Поподне је протекло на базену. Сутрадан смо посетили Музеј Сељачке буне у коме је била радионица о Матији Гупцу. Стајали смо под Гупчевом липом и слушали многе занимљивости о Матији Гупцу, о којима су ученици, до сада, само читали. Боравак је био испуњен дружењем и разгледањем знаменитости у овом изузетном месту.
У повратку смо посетили Основну школу „Ругвице” у Ругвицама, где смо разматрали могућности будуће сарадње. Погледајте галерију слика.

Посета Ријеци и Ријечком карневалу у оквиру пројекта Повратак у будућност 2.

Ријечки карневал - Дечија карневалска поворка.
Ђаци наше школе су на трећем сату, осмом минуту и двадест петој секунди видео материјала.