„Чаробна крила“ – Дечија недеља

У складу са слоганом Дете је дете, да га волите и разумете, ученици виших разреда изабрали су да трећа активност, у среду - 6. октобра, у току Дечије недеље буде активност под називом Чаробна крила.
На основу члана 31, Конвенције УН о правима детета: Одмор, игра, култура, уметност - свако дете има право на одмор, опуштање, игру и учешће у културним и креативним активностима; Ученици, виших разреда, учествовали су у креативној радионици Чаробна крила, у сарадњи са наставницом биологије - Љиљаном Јурчак и наставницом физике - Данијелом Раднић. Сви ученици су, на часу одељењског старешине, исекли - на папирима у боји, облике својих шака. Сваки ученик је на свој папир исписао по једно Дечије право, потом смо од свих папира формирали облик Чаробних крила, која су објединила сва дечија права. Чаробна крила смо изложили у ходнику школе.
Циљ активности био је упознавање ученика са Конвенцијом УН о правима детета. Погледајте галерију слика.

Текст: Данијела Раднић