Читањем до звијезда

У понедељак, 21. марта, ученици 5.а и 8.а разреда учествовали су на градском такмичењу Читањем до звијезда у организацији градске библиотеке из Суботице.
Шесторо ученика 5. разреда и три ученика 8. разреда такмичили су се у три трочлане екипе. Ученици су имали за задатак прочитати три књиге и погледати њихове филмске адаптације. Реч је о књигама Вјештице - Roalda Dahla, Дом госпођице Перегрине за чудновату дјецу - Ransoma Riggsa и Тајни врт - Francesa Hodgsona Бурнетта. На такмичењу је учествовало седам екипа. Наши ученици су заузели треће, пето и шесто место. Већ искусним осмацима за длаку је измакло државно такмичење, јер су само прва два места водила на следећи, завршни ниво такмичења. Петацима је ово био први сусрет с новим начином провере прочитаног текста и сјајна припрема за следећу годину. Сви су ученици исказали изузетно задовољство стеченим искуством и изразили жељу за поновним учествовањем.
Све наведено помно су пропратили и наставници хрватског језика: Морена Рендулић и Бруно Дроњић, који су и припремали ученике за такмичење.
Ни ученици ни наставници нису отишли кући празних руку, јер су на поклон добили књигу буњевачке ауторке Катарине Фирањ и потврду о учествовању.