Дан хрватских књижница

2010. године Друштво хрватских књижевника прогласило је 11. новембар Даном хрватских библиотека с циљем боље видљивости и препознатљивости библиотека и библиотечких активности у јавности, упознавања с многоструком и важном мисијом и улогом библиотека у информисању, образовању и култури појединца и заједнице у целини, као и разградње стереотипних представа о библиотекама и библиотекарима.
Поводом овог дана наши ученици су - са наставницама: Јосипом Којић, Ибољом Витасовић и Мореном Рендулић, уредили пано на улазу у школу, и поред њега поставили Књигомат у коме можете пронаћи савремене наслове књига за децу.
Ученици 7.а разреда снимили су кратку представу Школска књижница, јер је управо то тема коју су обрађивали на часовима Хрватског језика и књижевности у оквиру предметног подручја медијска култура.
Шта су научили и како они виде библиотеке - Погледајте видео у наставку.