Dan hrvatskih knjižnica

2010. godine Društvo hrvatskih književnika proglasilo je 11. novembar Danom hrvatskih biblioteka s ciljem bolje vidljivosti i prepoznatljivosti biblioteka i bibliotečkih aktivnosti u javnosti, upoznavanja s mnogostrukom i važnom misijom i ulogom biblioteka u informisanju, obrazovanju i kulturi pojedinca i zajednice u celini, kao i razgradnje stereotipnih predstava o bibliotekama i bibliotekarima.
Povodom ovog dana naši učenici su - sa nastavnicama: Josipom Kojić, Iboljom Vitasović i Morenom Rendulić, uredili pano na ulazu u školu, i pored njega postavili Knjigomat u kome možete pronaći savremene naslove knjiga za decu.
Učenici 7.a razreda snimili su kratku predstavu Školska knjižnica, jer je upravo to tema koju su obrađivali na časovima Hrvatskog jezika i književnosti u okviru predmetnog područja medijska kultura.
Šta su naučili i kako oni vide biblioteke - Pogledajte video u nastavku.