Dan ružičastih majica

U svijetu poznat i kao Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, Dan ružičastih majica, obilježen je i ove godine u našoj školi. Predstavnici Forum-teatra i Vršnjačkog tima priredili su skeč kojim su skrenuli pažnju na značaj uvažavanja i poštovanja različitosti.
Đaci su nas tom prilikom podsjetili i da se ovaj dan obilježava još od 2007. godine, kada je jedan učenik u Kanadi pretrpio nasilje u vidu ismijavanja i ruganja zbog toga što je obukao ružičastu majicu. U znak podrške, drugi dan su mnogi došli u školu u ružičastim majicama, koje su tako postale simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja.
Predstavnici Učeničkog parlamenta uredili su pano ističući da su uvažavanje, zajedništvo i ljubav vrijednosti koje naročito njegujemo u našoj školi, dok su učenici i zaposleni također obukli ružičaste majice s ciljem da se vršnjačkom nasilju stane na put.

Prijevod: Ivan Mikulić