Дани Балинта Вујкова и посета Градском музеју

Ученици који похађају наставу на хрватском језику и ученици који похађају наставу хрватског језика са елементима националне културе су, у четвртак 24. октобра, присуствовали програму 18. Дана хрватске књиге и ријечи, а поводом обележавања Дана Балинта Вујкова.
Програм се одржавао у ХКЦ „Буњевачко коло“, а наступали су: тамбурашки оркестар кога предводи Мира Темуновић, ученици Основне школе „Матко Вуковић“ и малишани вртића „Петар Пан“ из Таванкута.
Наша школа је преузела обавезу да за идућу годину припреми програм - најављено је овом приликом.
Такође смо посетили и суботички Градски музеј. Погледали смо поставку „Природа и човек“, Природњачког одељења музеја, и имали прилику видети богатство живог света северне Бачке.
Диван јесењи дан ће нам остати у лепом сећању.

Види галерију слика