British Council, mBit und wir

Na svečanosti, održanoj 28. januara u Beogradu, British Council je donirao 17.500 micro:bit računara predstavnicima škola u Srbiji koje učestvuju u obrazovnom programu „Škole za 21. vek“, a koji finansira Vlada Velike Britanije.
Bili su prisutni direktori 480 osnovnih škola iz Srbije koje su dobile micro:bit računare, a koje će učenici koristiti za programiranje. Micro:bit računare dobile su osnovne škole sa teritorije grada Beograda, Novog Sada i gradova Zapadne Sbrije. Događaju su prisustvovali: Ana Brnabić – predsednica Vlade Republike Srbije, Mladen Šarčević – ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Šan MakLeod – britanska ambasadorka u Srbiji i Kler Sirs – direktorka British Council-a u Srbiji.

Tokom svečanosti, bila je organizovana i izložba micro:bit projekata. Na izložbi su predstavljeni najuspešniji i najkreativniji projekti koje su učenici osnovnih škola ostvarili uz pomoć micro:bit -a u toku dosadašnjeg programa. Među desetak prikazanih projekata, našao se i projekat naše škole. Projekat Klon Gupčeve lipe – fenološka meteorološka merenja kojim su, Ognjen Berberović i Stefan Saulić, učenici 7.c odeljenja pobedili na takmičenju iz programiranja održanom u Zrenjaninu 29. novembra prošle godine. Predsednica Vlade Rapublike Srbije, ministar prosvete kao i mnogobrojni gosti posetili su izložbu i razgovarali sa učenicima, koji su im predstavili svoje radove.
Održana je i panel diskusija na kojoj su učestvovali predstavnici škola i ministarstva, gde su prisutni imali priliku razgovarati o primeni novih tehnologija u obrazovnom sistemu Srbije i čuti iskustva Dalibora Todorovića, nastavnika informatike, nagrađenog za najbolje održan čas korišćenjem micro:bit računara.

» ...Weniger

Siehe die Bildergalerie