Дечија недеља у Горњем Таванкуту

Први дан Дечије недеље у подручном објекту у Горњем Таванкуту, као и увек, обележен је израдом „Табле пријатељства". Деца су направила и украсила коверте у које ће, сваког дана ове недеље, стављати поруке пријатељства, слаткиш или неку другу ситницу, као знак пажње и то прво свом тајном пријатељу, а затим и осталим другарима - којима желе.
Друга активност била је, деци омиљена, продајна изложба играчака. Ученици су могли да размењују или купују играчке по унапред договореним правилима на нивоу објекта и по симболичним ценама. Да је свако пронашао себи нешто драгоцено говоре њихови широки осмеси по повратку кући.
Све активности, трећег дана Дечије недеље, биле су уоквирене Правом на игру.
Након двадесетоминутне радионице тумачења десетак дечијих права, остатак активности се одвијао на школском дворишту.
Ученици су се такмичили у две дисциплине: скакању у џаковима и ношењу кокошијег јајета у кашици.
Похваљујемо све ученике, а најбољи су били:
- Скакање у џаковима:
1. место - Алекс Димитријевић (4.ц),
2. место - Андреј Пејић (2.ц),
3. место - Марко Давчик (1.ц) и
4. место - Николина Саулић (3.ц).
- Кашика и јаје:
1. место - Мате Берцан (4.ц),
2. место - Ведрана Саулић (1.ц) и
3. место - Анамарија Вујковић Ламић и Николина Саулић (3.ц).
Ученици Горњег Таванкута су данашњи сунчан дан (четвртак) провели у Зоолошком врту Палић.
Последња активност Дечије недеље у подручној школи у Горњем Таванкуту биле су „Игре без граница".
Деца су подељена у три мешовита тима: зелени, плави и црвени. Тимови су се такмичили у четири штафетне игре: у провлачењу кроз обруч у трку, у брзом трчању, у преношењу обруча у пару без руку и у преношењу обруча у кругу без пуштања руку. Погледајте галерију слика.

Текст: Татјана Нимчевић