Додела диплома и медаља са изложбе иновација ученика „iNova-mladi“

У Жутој већници Градске куће у Суботици, у петак 3. септембра, уручене су дипломе и медаље ученицима основних и средњих школа из Суботице, који су 2020. и 2021. године, учествовали на изложби иновација ученика загребачких основних, средњих школа и студената са међународним деловањем iNova-mladi у Загребу. Осим наше школе, на изложби су учествовали и ученици основних школа: „Матко Вуковић“ и „Кизур Иштван“, као и ученици Техничке школе „Иван Сарић“.
На iNova-mladi 2020 нашу школу су представљала три рада и следећи ученици: „Forest:bit“, рад ученице 7.б одељења Ане Давчик (сребрна медаља), „Co:bit-19“, рад ученика 7.а разреда Луке Вуковића, (златна медаља) и „Клон гупчеве липе - фенолошка и метеоролошка мерења“, рад којег су заједнички презентовали ученици 8.ц одељења: Огњен Берберовић и Стефан Саулић (сребрна медаља).
iNova-mladi 2021 одржана је у мају месецу ове године, где је наша школа је представљена с четири рада: „Вежбај и помози Деда мразу“, рад ученице 7.б одељења Ане Давчик (сребрна медаља), „Музичка рукавица“, рад ученице 7.б одељења Нађе Копиловић (златна медаља), „Micro:bit - ходајући робот“, рад ученика 7.б одељења Андреаса Дамјаноског (златна медаља) и „Паметна лампа“, рад ученика 7.а одељења Фабијана Дулића (сребрна медаља).
Због епидемиолошких мера обе изложбе одржане су онлине, али су - и поред тога, дале могућност увида у начин и приступ рада и новостима на пољу иновација вршњака из других основних школа у области техничке културе.

Текст: Бранко Стантић