Европска ноћ истраживача

У простору спортске дворане Техничке школе у Суботици, у петак - 24. септембра, од 16.00 до 22.00 сата је организовано обележавање међународне манифестације под називом Европска ноћ истраживача, која промовише науку кроз једноставне демонстрационе огледе из области физике, информатике, хемије и биологије, а које су изводили ученици и професори неколико основних и средњих школа из Суботице.
На поменуту манифестацију су ишли ученици осмих разреда: Стантић Анђела, Дамјаноски Андреас, Копиловић Нађа и Вујковић Буквин Дајана у пратњи наставника хемије.
Сви присутни ученици и наставници су веома задовољни овом врстом презентације и популаризације науке, и због свега виђеног већ сада планирамо и следеће године да присуствујемо овој манифестацији - као посетиоци и посматрачи, али ко зна, ако услови дозволе, размишљамо и о равноправном учествовању као једни од демонстратора неке научне области.
Истражуј кроз ноћ, у знању је моћ! Погледајте галерију слика.

Текст: Славко Бенчик