Tehnika i tehnologija

U OŠ „Pionir“ u Starom Žedniku održano je okružno natjecanje iz Tehnike i tehnologije. Na natjecanju je sudjelovalo dvadeset I troje učenika iz 7 osnovnih škola s područja Subotice i Bačke Topole. Učenici su bili podijeljenii u pet disciplina. Provjeravalo se teorijsko i praktično znanje učenika. U teorijskom dijelu učenici su pisali test kojim su mogli osvojiti najviše 50 bodova dok su u praktičnom dijelu izrađivali razne modele i makete od kartona, lima ili su sastavljali strujna vozila. U praktičnom dijelu učenici su mogli osvojiti, također, najviše 50 bodova.
Našu školu predstavljao je učenik 8.a odjela Dušan Ištvanov koji je u okviru svoje discipline (učenici osmih razreda), s 94 osvojena boda od najviših 100 bodova, osvojio prvo mjesto. Ovim je uspjehom prošao na republičko natjecanje. Mentor učenika je nastavnik Tehnike i tehnologije Branko Stantić. Republičko natjecanje bit će održano sredinom svibnja u Beogradu.
Želimo Dušanu puno uspjeha na republičkom natjecanju!

Prijevod: Ivan Mikulić