Svjetski dan knjige

Svake godine, 23. travnja, obilježava se Svjetski dan knjige i autorskih prava. Tim povodom u knjižnici škole organizirana je čajanka na koju su učenici ponijeli omiljene knjige kako bi ih predstavili vršnjacima. Najhrabriji među njima veoma su nadahnuto govorili o svojim omiljenim junacima i njihovim avanturama. Čuli smo kroz kakve je sve pustolovine prošla Duga Sivić kako bi otkrila svoju moć, priča „O dugmetu” naučila nas je da je unutrašnja ljepota ta koja nas određuje. Nasmijali smo se uz Nušića i njegovu komediju zabune „Sumnjivo lice” i otkrili knjige u kojima su sabrane mudre misli koje nam mogu pokazati put kada smo u dvojbama.
Na kraju druženja uz čaj i bakine kolače istaknuli smo važnost čitanja i zaključili da pored toga što kroz čitanje učimo i bogatimo rječnik, u isto vrijeme, razvijamo maštu, kritičko mišljenje i suosjećanje. Pogledajte galeriju slika.

Prijevod: Ivan Mikulić