Az alma világnapja

Október 20-án ünnepeljük az alma világnapját.
Ebből az alkalomból iskolánk tanulói alma motívumokkal, valamint e gyümölcskirálynő tanulságos mondásaival díszítették az iskola gyermekotthonait.
A 3.osztály tanulói - Mirjana Savanov tanárnő, a 2.osztály tanulói - Zorica Lučić tanárnő, a 4. osztály tanulói - Antun Lučić tanár különösen szép műalkotásokat készítettek.
A diákparlament tagjai átvették ennek a fontos dátumnak az oktatási oldalát, bemutatva társaiknak az almafajtákat és e gyümölcs fontosságát az egészséges táplálkozásában.
A napközis diákok Jelena Albijanić tanárnőjükkel együtt ellátogattak a Mamužić család gyümölcsösébe, ahol lehetőségük volt többet megtudni a termesztésről, a fajtákról és az almatermékekről.
A 7a. és a 7b. osztály szintén hozzájárult az almával kapcsolatos tanulságos mondatok megírásához. Lásd a képgalériát

Fordítás: Ibolja Vitasović

Vélemény, hozzászólás?