Svjetski dan jabuke

Svjetski dan jabuke 20. listopada obilježen je Svjetski dan jabuke.
Tim su povodom učenici naše škole ukrasili školski pano dječjim radovima s motivima jabuke, kao i poučnim izrekama o ovoj kraljici voća.
U izradi likovnih radova posebno su se istaknuli učenici 3. a odjela ‒ učiteljice Mirjane Savanov, učenici 2. b odjela ‒ učiteljice Zorice Lučić i učenici 4. a odjela ‒ učitelja Antuna Lučića.
Odjel 7. a i 7. b također su dali svoj doprinos u izradi panoa napisavši poučne izreke o jabukama.
Članovi Učeničkoga parlamenta preuzeli su edukativnu stranu obilježavanja ovoga značajnog datuma, tako što su svojim vršnjacima prikazali prezentaciju o sortama jabuke i važnosti ovoga voća u prehrani i zdravlju ljudi.
Učenici koji borave u produženom boravku posjetili su, zajedno sa svojom učiteljicom Jelenom Albijanić, voćnjak obitelji Mamužić, gdje su imali priliku više saznati o uzgajanju, sortama i proizvodima od jabuka. Pogledajte galeriju slika

Prijevod: Morena Rendulić