Изложба у Дому културе

Хуманитарна изложба старих светих слика, власника Драгана Човчића, одржана је у Дому културе у Таванкуту у сарадњи са МЗ Таванкут и нашом школом. Изложбени простор је био попуњен сакралним предметима, сликама, као и радовима ученичке задруге. Пригодним програмом у коме су учествовали ученици 3.б и 4.б одељења отворена је хуманитарна изложба, којој је био циљ некадашње свете слике поново оживети у нашим домовима, те прикупљеним донацијама помоћи што бољи психофизички и конгитивни развој наше деце кроз набавку наставних средстава и (незаобилазни) школски комби, којим би се могле остварити бројне ваннаставне активности.
„Ово је прва у низу хуманих акција, којом желим помоћи својој заједници“ - каже власник изложбе Драган Човчић.

Текст: Зорица Свирчев