Против насиља над женама

У среду, 25. новембра, ученици наше школе су обележили Међународни дан борбе против насиља над женама, кроз различите активности. Млади перламентарци су креирали презентацију на тему Међународног дана борбе против насиља над женама, коју су представили ученицима виших разреда школе и на тај начин подигли свест и указали на важност проблема са којим се неке породице суочавају. Чланови Ученичког парламента су с наставницом Данијелом Раднић урадили пано на тему Међународног дана борбе против насиља над женама, преко кога су ученици, кроз реалистичне фотографије, могли да се упознају са актуелним проблемом у друштву. Психолог школе, Драгана Мирановић, анкетирала је 78 ученика виших разреда на тему насиља у породици, као и међувршњачког насиља. У плану је и реализација радионица на ову тему са ученицима.
На овај начин дали смо мали, али веома значајан допринос како бисмо охрабрили све жене и послали им поруку да никада нису саме.

Текст: Данијела Раднић