Међународни дан загрљаја

„Загрљај је прекрасан дар - једна величина одговара свима“. Загрљајем се може много тога рећи, те је данашњи дан посвећен баш њему - загрљају.
Представници Ученичког парламента наше школе: Анте Вуковић, Јована Антал, Анђела Сутуровић, Николета Чупак, Дуња Пашић, Катарина Шегина, Мелиса Гаџур, Катарина Вујић, Валентина Станишић, Вања Дубајић, Михајла Штрбан и Жељана Тумбас Локетић су у пратњи наставница: Слађане Кнежевић и Данијеле Раднић, у центру Суботице делили загрљаје пролазницима.
Ђаци су заустављали пролазнике, говорили им о овом Дану и питали да ли могу да их загрле. Наши суграђани су акцију ученика прихватили са одушевљењем, поздравили су их и похвалили.
Имали смо прилике да сазнамо и које све врсте загрљаја постоје: медвеђи загрљај, затим загрљај Cлово А, загрљај Желим те на неки начин, загрљај с тапкањем по леђима, једноруки, безпрсни, образни, кућни, загрљај Погоди ко је, чеони, загрљај Око срцa, постранични, загрљај Врх главе и још много других врста загрљаја.
Све што је везано за загрљај је важно - било да траје дуго или кратко. Повећава се осећај сигурности, поверења, среће и разумевања. Ослобађа се окситоцин (хормон љубави и среће) и регулише кортизол (хормон стреса).
Међународни дан загрљаја је 21. јануар; Немојте само тога дана загрлити некога, грлите се сваког дана. Погледајте фотографије

Погледајте видео запис о гостовању директорице наше школе на ТВ Суботица, у емисији Јутрење, поводом Дана загрљаја.

Текст: Слађана Кнежевић и Данијела Раднић