Света литургија

У сарадњи са Црквеном општином у Суботици организована је, у недељу 19. септембра, посета наших ђака, са верске наставе (Православни катихизис), цркви Вазнесења Господњег у Суботици, којом приликом је служена Света Литургија и Молепствије о почетку школског рада пред почетак нове школске године.
Присутни су били ђаци који похађају овај предмет у оквиру обавезног изборног предмета са својим вероучитељем Срђаном Грубором, као и ђаци из осталих основних и средњих школа. Окупљени благочестиви народ помолио се да Дух Свети, својом божанском благодаћу, разгори срца ђака по школама и свим просветним установама, и да свима отвори умове за познање сваког доброг дела и стицање вештина и знања којима се изграђујемо у славу Тројичнога Бога, а за лично и свеопште спасење!

Текст: Срђан Грубор