Светски дан срца

У уторак, 29. септембра, ученици виших разреда су у сарадњи са наставницом физике - Данијелом Раднић, наставницом биологије - Љиљаном Јурчак и члановима Ученичког парламента наше школе обележили Светски дан срца. Он се у свету традиционално обележава већ дуги низ година, чиме се указује на факторе ризика који доводе до срчаних обољења. Украшавањем паноа у холу школе, ученици су се упознали са грађом срца, који су то ризици који доводе до срчаних обољења, као и са начинима како да заштите своје срце. Ученици су и све научено спровели у дело. За ужину су донели воће и воћне салате које су код куће припремили, физички су се активирали вежбањем на великом одмору, а на часу физике су мерили и крвни притисак. На паноу су изнете и неке занимљивости о срцу и крвним судовима које су изазвале одушевљење код ученика. Ученички парламент ће направити месечни, здрав јеловник који ће се пробати и спровести у дело. Погледајте галерију слика.

Текст: Данијела Раднић