Сви Гупчеви језици

Мелиса Гаџур и Иван Вуковић су учествовали, 6. фебруара 2019. године, у интерактивном сусрету Сви Гупчеви језици, коју је организовала ОШ „Матија Губец“ из Загреба, у склопу пројекта In Medias ReStart с циљем да се повежу све школе које носе назив Матије Гупца.
У оквиру интерактивног е-часа смо се конференцијски повезали са школама које носе име Матија Губец из: Чеминца, Горње Стубице, Јармине, Магаденовца, Пишкореваца и, малопре споменутог, Загреба. Представили смо активности наше школе (сламарство, Дужијанцу и рољање) на буњевачкој икавици, те смо на тај начин представили осталим учесницима обичаје и традицију буњевачких Хрвата.
Ученици свих школа са занимањем су пратили представљања, те се надамо да ће такви виртуeлни сусрети постати традиција сваке године око 9. фебруара, на дан када се одиграла завршна битка Сељачке буне.