U čast Balinta Vujkova – Dide

U četvrtak, 20. oktobra u 13:00 sati, učenici naše škole prisustvovali su jednočasovnoj svečanosti pod nazivom „Narodna književnost u školi u čast Balinta Vujkova - Dide“, koja se održala u dvorani Bunjevačkog kola u Subotici. Učenici su imali priliku da pogledaju zanimljive predstave učenika iz škola u Đurđinu i Subotici i poslušati zanimljive muzičke tačke. Osim predstava i muzičkog dela, tokom svečanosti učenici su se upoznali sa književnim stvaralaštvom Balinta Vujkova, a u jednom delu programa delile su se brojne nagrade koje su primili učenici koji su tačno odgovarali na postavljena pitanja. Na kraju programa predstavnici škola otišli su na pozornicu i preuzeli, u ime škola, zbirku „Basne i pripovijetke“ Balinta Vujkova. Pogledajte galeriju slika.