18. Pokrajinska smotra recitatora na hrvatskom jeziku

U petak je, 9. novembra 2019. u Gradskoj biblioteci u Subotici, održana 18. Pokrajinska smotra recitatora na hrvatskom jeziku.
Našu školu je, u kategoriji mlađeg uzrasta, predstavljala učenica Nikolina Jurić iz 3.a razreda pesmom Dom autora Ratka Zvrka. U kategoriji srednjeg uzrast našu školu je predstavljala učenica 8.a razreda Melisa Gadžur pesmom Poludjela ptica autora Dobriše Cesarića. Mentori učenika su učitelj Antun Lučić i nastavnica Morena Rendulić.
Pohvaljujemo njihove nastupe i nestrpljivo ih očekujemo i sledeće godine, a Melisi čestitamo na osvojenom putovanju u Osijek.
Nismo mogli ne primetiti i naše bivše učenice koje su se, takođe, istakle svojim nastupima i osvojile priznanja i nagrade i tako nas ispunile ponosom.
Koliko smo uživali u poeziji, ali i u druženju sa starim prijateljicama, pogledajte na fotografijama.