Амбијентална настава 7. и 8. разреда

Током дводневне амбијенталне наставе ученици седмог и осмог разреда наше школе су, 10. и 11. априла, посетили многа занимљива места.
Са ученицима су путовали и наставници: Данијела Раднић, Слађана Кнежевић, Мирослав Рауш, Славко Бенчик и Кристијан Миланковић.
Амбијенталну наставу је пратио стручни водич Туристичке агенције „Профис“ и лекар Дома здравља Суботица.
Путовање смо запопочели у среду 10. априла. Полазак групе је био заказан за 7.00 часова. Релација путовања: Таванкут – Нови Сад – Сунчана Река – Бајина Башта – Тара – Златибор – Таванкут.

» Прочитај више...

У пратњи својих наставника прво смо обишли Сунчану реку, одмориште и рекреативни центар на најлепшем делу тока реке Дрине, и видели смо место где се снимала позната ТВ новела „Грех њене мајке“.
Затим смо се возили дринском магистралом до Бајнине Баште и језера Перућац, а затим је уследило панорамско разгледање хидроелектране Бајина Башта.
Уживали смо у обиласку речице Врело, најкраће реке у Србији, са дивним слаповима и ушћем у реку Дрину.
Затим долазимо до Таре, где смо били смештени у хотелу „Бели Бор“. Након смештаја и укусне вечере, смо се дружили, играли спортске игре у спортском делу хотела, а увече су у диско клубу имали организовану журку. Сви смо уживали дружећи се и плешући.
Други дан, у четвртак 11. априла, следи доручак у јутарњим сатима. Након доручка напустили смо хотел и крећемо ка Мећавнику. Обишли смо Кустуричин филмски град Дрвенград и у пратњи водича смо разгледали живописно дело познатог редитеља и погледали краткометражни филим у биоскопу под земљом.
Упутили смо се ка Мокрој гори. Затим смо уживали у прекрасној вожњи пругом уског колосека на Шарганској осмици, популарним етно возом Ћира. Вожња је трајала два сата са заустављањем на успутним станицама.
Следи повратак у хотел и укусан ручак.
Затим се возимо до Златибора и уживамо у пректасној шетњи до Стопића пећине, коју смо посетили у пратњи спелеолога.
Након узбудљивог путовања, препуни позитивних утисака, кренули смо ка Таванкуту и завршили ово прекрасно путовање.

» ...Мање

Текст: Слађана Кнежевић