Dani Balinta Vujkova i poseta Gradskom muzeju

Učenici koji pohađaju nastavu na hrvatskom jeziku i učenici koji pohađaju nastavu hrvatskog jezika sa elementima nacionalne kulture su, u četvrtak 24. oktobra, prisustvovali programu 18. Dana hrvatske knjige i riječi, a povodom obeležavanja Dana Balinta Vujkova.
Program se održavao u HKC „Bunjevačko kolo“, a nastupali su: tamburaški orkestar koga predvodi Mira Temunović, učenici Osnovne škole „Matko Vuković“ i mališani vrtića „Petar Pan“ iz Tavankuta.
Naša škola je preuzela obavezu da za iduću godinu pripremi program - najavljeno je ovom prilikom.
Takođe smo posetili i subotički Gradski muzej. Pogledali smo postavku „Priroda i čovek“, Prirodnjačkog odeljenja muzeja, i imali priliku videti bogatstvo živog sveta severne Bačke.
Divan jesenji dan će nam ostati u lepom sećanju.

Vidi galeriju slika